Sığla Yağı

Yöremize Ait Doğal Sığla Yağı (50 ml.)

300,00 TL

Fethiye'de çok yaygın olan endemik bir ağaç türü Günlük ağacı (Sığla ağacı) şifa kaynağıdır. Sığla, dünyada doğal olarak belli yerlerde yetişir. Türkiye'de en geniş yayılışını Muğla'da, özellikle de Marmaris, Dalaman, Köyceğiz ve Fethiye dolaylarında gösterir. Yöremizde ormanlarda ve hemen hemen her bahçede bulunan endemik ağaç türümüzün gövdesinden elde edilen balzam çok değerlidir. Ağacının gövdesi çizilerek elde edilen reçinesine Sığla Yağı adı verilir. Ağacın kabuğu hoş kokuludur. Sığla yağı ülser, gastrit, reflü gibi mide ya da bağırsak rahatsızlıklarında, üst yolunum yolu hastalıklarında,diş eti tedavisinde sürülerek, vücuttaki iltihaplanmalarda içilerek , insan ya da hayvanlardaki cilt hastalıklarında, kesi, yara ve yanıklarda kullanılır. Sığla ağacı çevresinde yaşayan hayvanların bile yaralarını, ağaçtan akan balzama sürerek iyileştirdikleri söylenir. Son yıllarda kanser tedavisinde çok önemli yere sahip olan sığla yağı çok eski devirlerden beri tanınır. Özellikle Eski Mısırlılar bu yağı mumyaların hazırlanmasında kullanmıştır. Hipokrates döneminden beri kullanıldığı bilinmektedir.

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Taze meyve/sebze ürünlerinde sevkiyatta oluşabilecek ezilme, bozulma gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı bozulmadan ve kargonun geldiği gün ürün resminin çekilerek bilgi@fethiyekoyurunleri.com'a iletilmesi gerekmektedir. Taze meyve ve sebzede iade olmayıp kullanılmayacak durumda olan meyve miktarı müşteriye gönderilecektir.

Ürün lezzetini beğenmeme durumunda iade söz konusu değildir.

Meyve/Sebze dışındaki iade etmek istediğiniz ürünlerin, Kargo ücreti müşteriye aittir.

İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeler ürün bize ulaştıktan sonraki 10 gün içerisinde iletilmektedir.

Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz.

İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE ORİJİNAL AMBALAJINDA VE FATURANIN ASLI İLE BİRLİKTE AŞAĞIDA BELİRTİLEN ADRESE GÖNDERİNİZ.

1.Karagözler mahallesi 24.sokak no:11

FETHİYE/MUĞLA

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.